Mis vahe on eri termoplokkidel?

Eestis müüakse 2-3 tootja termoplokke, mis on mõnes aspektis väga sarnased, aga teistes olulistes aspektides väga erinevad.

Kõik termoplokid on väga soojad. See tähendab, et neil on madal U-arv ja neist saab ehitada nullenergia- või liginullenergiamaju. Samuti on nendest plokkidest ehitamine kiirem kui teistest plokkidest ja samuti saab ehitada ka miinuskraadidega. Samas kõikidest termoplokkidest ei saa sama kiiruse ja kvaliteediga maja püstitada.

Meie Nullenergiamaja
Termoplokk NE 450 mm

Sellest plokist ehitamine on kiire ja lihtne ja plokk ei sea maja mõõtmetele ja disainile piiranguid. Tehnoloogiast tulenevalt on välistatud ehitusvead ja külmasillad. Maja kandekonstruktsiooniks on tugev raudbetoon. Samuti on lihtsustatud hilisemad tööd nagu tehnosüsteemide ja mööbli kinnitamine seintele.

VS

Konkureeriv
Termoplokk 420 mm

Sellest plokist ehitamine on suhteliselt kiire, aga kuna etappe (nt plokkide sidumine või liimimine) on rohkem, siis kulub ladumisele 2-3 korda rohkem aega. See tõstab ka seina hinda, kuna näiteks betoneerimist ei saa teha 1 korraga (maks. kõrgus 0,9 m korraga). Plokk seab maja disainile olulisi piiranguid, kuna tootevalikus on ainult 1 kõrgusega detailid. Materjal on pehmem ja betoonkeha on 15 cm kaugusel, mistõttu on raskete esemene ankurdamine väga keeruline. Betoonkeha on ainult 120 mm paks, mis ei paku tihti  normatiivset tugevust.

Niiskus ja temperatuur

Kaasaegsete konstruktsioonide puhul on oluline, et sein oleks soe ja niiskus oleks eemal hoitud. Enamasti võrreldakse seinte U-arvusid, mis näitavad küll seina nö soojust, aga jätavad välja niiskuse aspekti. Niiskus on probleemne  just mitmest kihist seinte puhul (kivi + soojustus või betoon + soojustus). Kuna betooni ja soojustuskihi soojustakistus on väga erinev, on oluline hoida väliskeskkond betoonist võimalikult kaugel. See tagab, et sooja ja külma kihi vahele ei teki kondensaat. See probleem tekib just talvel, kui väljas on miinuskraadid ja sees on +20°.

Välistemperatuur -5° ja sisetemperatuur +20°

TERMOPLOKK NE 450 mm

Betoonkeha temperatuur on 15°Betoonkehas on akumuleerunud toasoojus.

TERMOPLOKK 420 mm

Betoonkeha temperatuur on . Betoonkeha on külm ja rõske.

TERMOPLOKK NE 450 mm

Betoonkeha niiskus on kuni 63%. See tähendab, et betooni niiskus on normatiivne ja on tagatud pikaajaline konstruktsiooni tugevus.

TERMOPLOKK 420 mm

Betoonkeha niiskus on kuni 100%. See tähendab, et betooni ja sisemise soojustuskihi vahel on kondensaat ehk liigniiskus.

Välistemperatuur -20° ja sisetemperatuur +20°

TERMOPLOKK NE 450 mm

Betoonkeha temperatuur on 12°. Välimine soojustus suudab efektivselt betooni külmumist takistada, mis tagab kvaliteetse konstruktsiooni aastateks.

TERMOPLOKK 420 mm

Betoonkeha temperatuur on -0,4°. Kuna samal ajal on beeton negatiivse temperatuuriga ning osaliselt 100% niiske, on oht betooni mõranemisele.

TERMOPLOKK NE 450 mm

Betoonkeha niiskus on kuni 77%. See tähendab, et betooni niiskus on normatiivne ja konstruktsioon on pikaajaliselt tugev.

TERMOPLOKK 420 mm

Betoonkeha niiskus on kuni 100%. See tähendab, et betooni ja sisemise soojustuskihi vahel on kondensaat.

Muud meie termoploki eelised

Originaal termoplokkidest ehitamine lihtne ja kiire. Aga vahest kõige olulisem on, et meie plokkidel on tugev 150 mm kandev betoonsüdamik, mis välistab vajumised ja mõrade tekked. 

Asjade kinnitamine

Ainult meie termoplokkide puhul on võimalik raskeid asju (tehnika, boiler, köögimööbel) ankurdada otse betooni. 

Kergemaid asju (kuni 50 kg) saab ankurdada otse Peripori kihi sisse. Ainult meie plokid on piisavalt tihedad ja tugevad, et selline ankurdamine võimalik oleks.

Konkureerivatel plokkidel on vaja juba eelnevalt lisada metallsiinid (iga 25 või 30 cm tagant) või puitprussid. See tähendab, et riputatavate asjade asukoht peab juba plokkide ladumise ajal teada olema. Lisaks sellele, ei taga see piisavat kandevõimet näiteks boilerite või muude raskemete esemete kinnitamisel.

Plokkide toestamine

Plokkide mugavaks ladumiseks ja betoneerimiseks anname kaasa spetsiaalselt meie plokkide jaoks disainitud toed. Need toed on kasutatavad ka tellingutena.

Kõik vajalikud elemendid on olemas

Termoplokk NE ja LNE sarjas on olemas kõik eridetailid (sillused, lae tugielemendid, stopperid, sahtlid jpm), et iga sõlm kiirelt, kvaliteetselt ja külmasillavabalt ehitada.