Termoplokk™ - Lihtsalt hea plokk, ei mingit lisasoojustust!

Play Video

Vundamendid

Vundamendi ehituseks tuleb esmalt pinnas koorida ja täita 200+200 mm (killustik, liiv) kihiga. Siledale pinnale laotakse perimeeter ja perimeetri vahele lisatakse põradasoojustus. Seejärel paigaldatakse armatuur ja kommunikatsioonid. VIimase etapina betoneeritakse põrandaplaat 160 mm kihise betooniga.

Nurgad nurgadetailiga

Nurgaelemendiga ehitus on kiire ja mugav. Meie tootevalikus on eraldi elemendid nii sise- kui välisnurkadele. Lisaks sellele on nurgaelemendid kahe eri mõõduga, et kahe nurga üksteise peale paigutamisel tekiks piisav ülekate.

Nurgad ilma nurgadetailita

Termoplokkidest majade nurkasid saab ehitada ka ilma spetsiaalsete detailideta. Selline lahendus võimaldab kasutada põhiplokke ja sahtleid ning sel viisil materjali optimaalsemalt kasutada. 

Seinad

Termoplokkidest seinte ladumine on lihtne. Lao plokid üksteise peale ja toesta seinasid spetsiaalsete tugedega.

Sillused

Silluste ladumiseks kasutage ML detaile, mis on alt kinnised ja ilma ribideta, mis muudab armatuuri paigaldamise ja betoneerimise mugavaks.

Betoonist vahelaed

Betoonist vahelagede/ katuste ehitamisel kasutage MP või MCFU detaile. Õõnespaneelide kasutamisel saab toetada paneeli otse esimese korruse betoonkehale.

Puidust vahelaed

Puitvahelaetalad saab mugavalt reaploki sisse lõigata. Selleks tuleb sisemise 50 mm kihi sisse lõigata tala laiune ja kõrgune ava.

Armeerimine

Termoplokkide puhul tuleb ameerida nurgad, sillused ja vahevöö. Olenevalt maja arhitektuurist, asetatakse iga 2. või 3. plokirea tagant horisontaalsed varvad (paaris, Ø6-8) ning vertikaalsed varvad (paaris Ø8-10)

Asjade kinnitamine seina

Kergemaid asju saab kinnitada otse 50 mm sisemise isolatsioonikihi sisse, kasutades EPS-i tüübleid.

Raskemad asjad (boilerid, köögimööbel) tuleb kinnitada betoonikruviga, mis tagab ühe kruvi kohta kandevõime 1,5 kN (150 kg)